30-31 Ocak & 1-2 Şubat

İHA-1 Eğitimi / 30-31 Ocak & 1-2 Şubat

EğitmenŞenay İnan

İstanbul

32 saat

İHA-1

İHA-1 Nedir, İHA-1 Ehliyeti Ne İşe Yarar?

İHA-1 nedir sorusuna geldiğimizde, İHA-0 ile benzeri kullanım alanlarıyla karşılaşmamız mümkün. Ancak dışında özellik olarak şundan konuşmamız gerekir: İHA-1, ağırlığı 4 ile 25 kilo arasında mücadele drone kategorisi içinde yer alır.

İHA-1 ehliyeti tanımlanmış yaş sınırı ise 15’tir. 15 yaşını doldurmuş kişileri, SHGM bünyesinde kayıtlı drone cihazlarını güvenli ve uzman bilgilere sahip bir şekilde kullanırlar. İHA-1 eğitimi için uygun görülen ders saati, 32 saat olarak belirlenmiştir.

Bu eğitim sürecinin sonunda kişiler, reklam, dizi, sinema, inşaat ve daha birçok işletme amaçlı ticari amaçlarla İHA-1 cihazlarını kullanabilmektedir. İHA-1 sertifikası, SHGM tarafından bulunan yasal sınırlar ve kısıtlamalar kapsamında ve bu sertifikaya uygun nitelikte drone kullanım bilgileriyle kısa sürede temin edilebilmektedir.

İHA-1 ehliyeti ne işe yarar, hangi alanlarda kullanılır gibi pek çok soru vardır, drone tutkunlarının zihnini meşgul eder. Burada akılda tutulması gereken en önemli nokta, ticari amaçlarla kullanılacak droneler için SHGM kaydı ve bu kurum tarafından yetkilendirilmiş alınanların alınması eğitimdir. Bu çalıştırmanın hemen ardından her kullanım süresi drone kullanımı rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Eğitim Fiyatı (Sivil):1999 TL 1600TL

Başvur