12- 15 Aralık

İHA-1 Eğitimi / 12-15 Aralık

Eğitmen

İstanbul

32 Saat

İHA-1

İHA-1 Nedir, İHA-1 Ehliyeti Ne İşe Yarar?

İHA-1 nedir sorusuna geldiğimizde, İHA-0 ile benzeri kullanım alanlarıyla karşılaşmamız mümkündür. Ancak ayırıcı özellik olarak şundan bahsetmemiz gerekir: İHA-1, ağırlığı 4 ile 25 kilogram arasında değişen drone kategorisi içerisinde yer almaktadır.

İHA-1 ehliyeti noktasında belirlenen yaş sınırı ise 15’tir. 15 yaşını doldurmuş bireyler, SHGM bünyesinde kayıtlı drone cihazlarını güvenli ve uzman bilgisine sahip bir şekilde kullanabilirler. İHA-1 eğitimi için uygun görülen ders saati, 32 saat olarak belirlenmiştir.

Bu eğitim süreci sonrasında kişiler, reklam, dizi, sinema, inşaat ve daha birçok sektörde ticari amaçlarla İHA-1 cihazlarını kullanabilmektedir. İHA-1 sertifikası, SHGM tarafından açıklanan yasal düzenlemeler ve sınırlamalar kapsamında ve bu sertifikaya uygun nitelikte drone kullanımı bilgisiyle kısa sürede temin edilebilmektedir.

İHA-1 ehliyeti ne işe yarar, hangi alanlarda kullanılır gibi pek çok soru, drone tutkunlarının zihnini meşgul etmektedir. Burada akılda tutulması gereken en önemli nokta, ticari amaçlarla kullanılacak droneler için SHGM kaydı ve bu kurum tarafından yetkilendirilmiş okullardan alınacak eğitimdir. Bu prosedürlerin ardından hemen her sektörde drone kullanımı rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Eğitim Ücreti : 1999TL  1600TL

 

Başvur