1-2 Şubat

İHA-0 Eğitimi

Eğitmen

İstanbul

16 Saat

İHA-0

İHA-0 Nedir, İHA-0 Ehliyeti Ne İşe Yarar?

İHA-0 nedir sorusu, drone meraklılarının en çok arattığı soru kalıplarının başında gelmektedir. İHA-0, ağırlığı 500 gram ile 4 kilogram arasında değişen drone türlerinin sınıflandırıldığı gruptur. Bunlara ek olarak 500 gramın altında üretilen drone çeşitleri de mevcuttur fakat, yine bu dronelerin da SHGM’ye kaydettirilmesi zorunludur.

İHA-0 ehliyeti, hobi amacıyla gerçekleştirilmek istenen uçuşlar için ideal kategorilerden birisidir. SHGM onaylı bir eğitim kurumu tarafından verilecek 12 saatlik dersin ardından İHA-0 sertifikası alınabilir.

İHA-0 eğitimi için uygun görülen asgari yaş sınırı ise 12’dir. Bu yaşı doldurmuş bireyler, SHGM kaydı yapılmış bir drone ürününe ve yine bu kurum tarafından yetkilendirilmiş merkezler aracılığıyla drone için gerekli sertifikaya sahip olabilir.

İHA-0 ehliyeti ne işe yarar konusuna gelecek olursak, bu ömür boyu geçerliliği olan sertifika ile yasal olarak izin verilen alanlarda ve bölgelerde drone uçuş yönetimi yapılabilir. Ancak bu otonom cihazlar hakkında bazı teknik detaylara ve genel bilgiye sahip olmak, güvenli bir drone deneyimi için esastır.

Eğitim Fiyatı: 1499,99TL

Başvur